Ministar Velagić se obratio na Svečanoj akademiji Karađoz-begove medrese

Ministar Velagić se obratio na Svečanoj akademiji Karađoz-begove medrese
U sklopu tradicionalne manifestacije „Dani Karađoz-begove medrese“, u USRC „Midhad Hujdur Hujka“, održana je Svečana akademija u povodu ispraćaja 381. generacije maturanata i maturantica, na kojoj se obratio ministar obrazovanja, nauke, kulture i sporta HNK, prof. dr. Adnan Velagić.

„Svaka škola ima svoju tradiciju i posebnost, a historija Karađoz-begove medrese u Mostaru zauzima posebno mjesto u našem društvu i obrazovanju. Ona nije samo mjesto učenja i sticanja vještina,  ona je mjesto izgradnje karaktera, odgovornosti, discipline i međusobnog poštovanja. Bez obzira na izazove i okolnosti, ova ustanova će uvijek imati podršku Ministarstva obrazovanja, nauke, kulture i sporta HNK. Maturanti Karađoz-begove medrese iz ove eminentne ustanove ne izlaze samo sa stečenim znanjem, nego i sa snažnim osjećajem moralne odgovornosti prema porodici, zajednici i društvu. Zato je, dragi maturanti, važno da budete svjesni posebne časti koju nosite kao dio njene bogate tradicije. Vi imate posebnu čast biti dijelom Karađoz-begove medrese, a nama danas predstavlja zadovoljstvo i ponos prisustvovati trenutku u kojem slavimo vaš trud, uspjeh i znanje koje ste sticali tokom proteklih godina. Siguran sam da ćete dane provedene u ovoj školi pamtiti po prijateljstvima, zajedništvu i vrijednostima koje ste ovdje usvojili. Želim vam mnogo zdravlja, sreće i uspjeha na svakom narednom koraku. Neka vam znanje, upornost i vrijednosti koje ste ponijeli iz Karađoz-begove medrese budu siguran temelj budućnosti i vodilja ka novim uspjesima.“, kazao je Velagić, poručivši maturantima da nastave učiti, usavršavati se i vjerovati u svoje sposobnosti.