Čestitka ministra Velagića u povodu Kurban-bajrama
"U ime Ministarstva obrazovanja, nauke, kulture i sporta HNK i u svoje lično ime, muslimankama i muslimanima u Hercegovačko-neretvanskom kantonu upućujem iskrene čestitke povodom nastupajućeg Kurban-bajrama.
Ovaj blagdan nas podsjeća na vrijednosti zajedništva, solidarnosti i humanosti, vrijednosti koje su temelj zdrave porodice i uspješne društvene zajednice. Želim vam da Kurban-bajram provedete u sreći, dijeleći radost sa porodicom, prijateljima i komšijama i da vam bajramski dani budu ispunjeni mirom, zdravljem i porodičnom toplinom.
Bajram šerif mubarek olsun!"