Ministar Velagić otvorio 23. izdanje Međunarodnog festivala „Mostarska liska“
Događaj je zvanično proglasio otvorenim ministar prosvjete, znanosti, kulture i športa HNŽ-K, prof. dr. Adnan Velagić, rekavši da su Narodno pozorište u Mostaru i „Mostarska liska“, već odavno, postali važan dio identiteta ovoga grada.
„Međunarodni festival 'Mostarska liska' nije isključivo kazališni događaj. Ovaj festival je potvrda da kultura povezuje ljude, otvara i propituje važne teme i donosi radost i smijeh publici. Zbog toga je važno da međusobnom suradnjom nastavimo ulagati u razvoj kulture, jačanje institucija kulture i u stvaranje boljih uvjeta za umjetnički rad. Narodno pozorište u Mostaru, kao jedna od najstarijih institucija kulture u Bosni i Hercegovini, kroz godine je uspješno odolijevalo brojnim izazovima, čuvajući istinske umjetničke vrijednosti i ostajući mjesto okupljanja publike svih generacija. Uvjeren sam da će tako biti i u budućnosti, uz potporu svih razina vlasti i svih onih koji vjeruju u značaj kulture i umjetnosti. Posebno raduje činjenica da je Festival iz godine u godinu kvalitetniji i da okuplja renomirane teatarske ansamble i umjetnike, i samim tim Mostar i Bosnu i Hercegovinu predstavlja kao važan kulturni centar regije. Siguran sam da će i ovogodišnje izdanje ponuditi publici vrhunske predstave, mnogo emocija, smijeha i trenutaka koje ćemo dugo pamtiti“, rekao je Velagić, dodavši da Mostar još jednom potvrđuje da je grad teatra, susreta umjetnika i publike, grad emocije, dijaloga i kvalitetne umjetnosti.